Vitajte v Epicentre Lásky

Svetový unikát, 100 000 schránok Lásky, miestnosť s 2900 veršami lásky, unikátny láskomer

Pokračovať

Jediný archív lások na svete

Epicentrum Lásky je High-tech zážitková expozícia venovaná Najdlhšej ľúbostnej básni na svete. Jediný archív lások na svete vytvorený z veršov a strôf básne Marína. Spolu takmer 100 000 Schránok Lásky je pripravených navždy uschovať a ochrániť vaše skutočné príbehy lásky. Je to miestnosť so všetkými 2900 veršami a 100 tisíc malých krabičiek, ktoré symbolizujú rovnaký počet písmen, znakov a medzier tejto básne. Odrážajú sa v zrkadlách, takže báseň vyzerá nie iba najdlhšia, ale skôr nekonečná – tak, ako môže byť nekonečná aj láska…

Hovoriace obrazy lásky

Z okien tohto domu vyzerala Marína svoju lásku – chudobného študentíka Sládkoviča, keď sa ponáhľal do školy. Profesori Evanjelického lýcea, kde študoval, ho odporučili do bohatej rodiny Pischlovcov, aby doučoval mladších súrodencov Maríny.

Dom Maríny

Z okien tohto domu vyzerala Marína svoju lásku – chudobného študentíka Sládkoviča, keď sa ponáhľal do školy. Profesori Evanjelického lýcea, kde študoval, ho odporučili do bohatej rodiny Pischlovcov, aby doučoval mladších súrodencov Maríny.

Láskou aktivované verše

Unikátnym spôsobom si môžete vyskúšať, ako sila Vašej lásky dokáže spúšťať tie najkrajšie ľúbostné verše z básne Marína. Zažijete pocit, akoby ste sa kúpali v ľúbosti a kráse.

Epicentrum lásky & Jediný archív lások na svete

Unikátny láskomer

Unikátny Láskomer dvojiciam meria lásku a vyjadruje ju veršami z básne Marína.

Svetový rekord – najdlhšia ľúbostná báseň na svete

Báseň Marína napísal v roku 1846 Andrej Sládkovič svojej osudovej láske Maríne. Marína má 2 900 veršov a je oficiálne uznaná ako Najdlhšia ľúbostná báseň na svete.

Tajná spálňa Maríny

Ak budete mať šťastie, tak sa vám možno podarí nazrieť aj do tajov Maríninej spálne. Uvidíte, s kým usínala a s akými veršami sa pokrývala.

Zaľúbená pošta

V rámci expozície si môžete odoslať zaľúbenú poštu kamkoľvek do sveta.

Obchodík so suvenírmi

Na úplný záver si v obchodíku so suvenírmi môžete, zakúpiť suvenír s niektorým z veršov Maríny.

Čo všetko vám ešte Epicentrum Lásky ponúka?

  • Zážitkovú expozíciu otvorí otázka: „Čo je to láska?“ Z niektorých odpovedí budete dojatí
  • V Sládkovičovej knižnici si budete môcť zblízka pozrieť originál faksimile viac ako 170-ročného rukopisu básne Marína. Zažijete tie magické okamihy, keď lásku k Maríne zvečňoval do nádherných ľúbostných veršov