Slovenský Projekt – Zelená Zem

Slovensko – Svetová krajina.

Pokračovať

Slovenský projekt – Zelená Zem

Mobilné domy už dnes poskytujú plnohodnotné bývanie a pocit domova, ktoré ladí s novodobým trendom moderného života v súlade s prírodou. Človek nie je pán ľudstva, ale je jej súčasťou.

Snímka: livingbiginatinyhouse.com

Snímka: Macy Miller

Oválne záhrady a komunitné bývanie

Susedia zároveň priateľmi? Spoločný piknik, grilovanie, bylinky z verejnej záhradky? Skupinové hry, cvičenie, športy, venčenie domácich miláčikov a bezpečné hranie sa detí na kolektívnych dvoroch? Dokonca sledovanie filmov, či organizované oslavy. Vzhľad interiéru a exteriéru môže byť formovaný vašimi predstavami. Bývanie sa stáva životným štýlom.

Pilierom modelu založenom na komunitnom bývaní je mikro občianska spoločnosť vyznávajúca rovnaké hodnoty. Ide o zdieľanie, spoluprácu, kreativitu, vzťahy, často ekologický prístup, harmóniu medzi súkromím a účasťou v spoločenstve. Charakteristickým sú intenzívne susedské vzťahy a množstvo spoločných priestorov.

Snímka: instagram.com/copenhagenbycosedis

Snímka: instagram.com/copenhagenbycosedis

Byť nezávislým a flexibilným v súlade s prírodou

LIPTOV – krajina známa nielen syrmi, ale už aj mobilnými domami.

Ráno vám mobilný dom privezú a večer bývate. Staňte sa NEZÁVISLÝM a FLEXIBILNÝM. OFF-GRID je systém bez napojenia domu na inžinierske siete. Zásobník na teplú vodu s prípojkou na termický solárny panel. WC s prípojkou na zbernú nádrž s dažďovou vodou. Bez čerpadiel, vďaka fyzike. Trojkomorový septik, v ktorom sa kal zbiera a raz za rok vytiahne. Celý spodok domu pozinkovaný proti škodcom a celoročne obývateľný vďaka zatepleniu 100mm steny a 150mm podlahy. Výborná tesniaca a izolačná schopnosť. Virtuálny trvalý pobyt od 4€ mesačne a poštová P.O.BOX schránka na najbližšej pošte od 5€ mesačne.

A to všetko bez potreby zastavať plochu a „udusiť“ prírodu, ktorá má podľa výskumov vyššie vedomie ako človek a je naňho mimoriadne naštvaná. Dom položený na podberách „vo vzduchu“ v súlade s prírodou. Bez byrokracie a stavebného povolenia. Poväčšine Vám stačí len ohlásiť stavbu bez stavebného povolenia, no záleží to od daného miesta a príslušného úradu. Preto odporúčame sa poradiť práve s Vašim miestnym stavebným úradom. Ak sa chcete vyhnúť papierovačkám a nechcete byť závislý na dodávke sieti od dodávateľov energií, tak je pre Vás riešením dom Off-grid, v tomto prípade nepotrebujete ani stavebné povolenie.

Snímka: kolodom.sk

Snímka: Rebecca Grim

Snímka: tinyhousetown.net

Snímka: contemporist.com

Snímka: food52.com

Snímka: bobvila.com

Snímka: kolodom.sk

Snímka: Rebecca Grim

Snímka: tinyhousetown.net

Snímka: contemporist.com

Snímka: food52.com

Snímka: bobvila.com

Ušľachtilá sLOVEnská vlajka Mr. Slovak

Kriváň – symbol sily a slobody Slovenska
Žltá – symbol slnka a nerastného bohatstva Slovenska
Zelená – symbol prírodného bohatstva Slovenska
Modrá – symbol bohatstva minerálnych vôd a prameňov Slovenska
Kruh – symbol celistvosti, dokonalosti a večnosti

Slovensko – svetová krajina s 250 000 rokmi histórie