Jaskynný parný kúpeľ – Európsky unikát s teplotou liečivej termálnej vody 42 ºC.

Čisto prírodne vytvorená jaskyňa s teplotou liečivej termálnej vody 42 ºC., bohatá na magnézium a kalcium a preto je predurčená na liečbu pohybového ústrojenstva, termálna voda v bazénoch sa chemicky neupravuje, do bazénov nateká termálna voda priamo z prameňov, história od roku 1550

Pokračovať

Kúpele Sklené Teplice – oáza pre vaše kosti

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Majetok obce spravoval Banský úrad, ktorý postupne vystavoval kúpeľné budovy a zaslúžil sa o liečebné využitie termálnych prameňov. Výskyt termálnych prameňov bol považovaný za najväčšiu prírodnú zvláštnosť. Termálne vody vyvierali na blízkom vršku z travertínového pokrovu. Z viacerých prameňov boli dva najvýznamnejšie, jeden mal vodu príjemne teplú a druhý horúcu. Druhou prírodnou zvláštnosťou bol skalný, či jaskynný kúpeľ – Parenica. Sklené Teplice ležia na úpätí Štiavnických vrchov v nadmorskej výške 400m, v prekrásnej idylickej lesnatej doline, ktorou preteká potok Teplá.

Jaskynný parný kúpeľ – európsky unikát s teplotou liečivej termálnej vody 42 ºC

Jaskynný parný kúpeľ je prírodne vytvorená jaskyňa s teplotou liečivej termálnej vody 42 º C. Voda v „Parenici“ je čisto prírodná, bohatá na magnézium a kalcium a preto je predurčená na liečbu pohybového ústrojenstva. Liečivá voda 42°C z termálnych prameňov ústi priamo do jaskyne a svojou teplotou vyhrieva prírodný jaskynný bazén, voda v bazéne sa chemicky neupravuje, ničím sa neriedi a preto je vhodná aj pre osoby citlivé na bazénové vody. Procedúra Jaskynný parný kúpeľ pozostáva z 20 min. pobytu v bazéne.

Jaskynný parný kúpeľ

Suchý zábal v oddychovej miestnosti

Po kúpeli nasleduje 20 minútový suchý zábal v oddychovej miestnosti. Suchý zábal spôsobuje prehriatie, ktoré dráždi cievne i nervové zakon­čenia kože, čo druhotne prekrvuje aj vnútorné orgány. Blahodárne pôsobí na svalovú štruktúru a umocňuje pocit odpočinku a relaxácie.

Masáž

V prípade záujmu je možné po kúpeli navyše dokúpiť si 20 min. pobyt na masážnom kresle.

Načapujte si vlastnú termálnu vodu

V tamojšej liečivej vode sa môžete nielen kúpať, ale aj ju piť. Maximálne 300 ml až 1,5 litra za deň. Pomáha pri funkčných poruchách pohyblivosti čriev, poruchách v tvorbe pankreatických enzýmov, pri podpornej liečbe cukrovky, infekcií močových ciest či čiastočne pokryje potrebnú dennú dávku minerálov (fluór, vápnik a horčík).

Čo všetko vám ešte kúpele Sklené Teplice ponúkajú?

  • ​V Liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice poskytujú viac ako 60 liečebných procedúr, ktoré využívajú nielen kúpeľní hostia, ale aj široká verejnosť. Liečebné procedúry si môže zakúpiť aj klient, ktorý nie je ubytovaný v niektorom z kúpeľných domov. Základom sú liečebné procedúry, ktoré využívajú liečivú termálnu vodu priamo z prameňov.